Dnevni.ba - PRELOADER

Senegal u borbi protiv COVID-19 uspješniji od zemalja G20

12 Ruj 2020


Senegal u borbi protiv COVID-19 uspješniji od zemalja G20

Senegal je u borbi protiv novog tipa koronavirusa bio mnogo uspješniji od mnogih najrazvijenijih zemalja svijeta, pokazuju rezultati istraživanja.

Podaci izvještaja ”COVID-19 Global Response Index“, kojeg je priredio magazin ”Foreign Policy“, a kojim je obuhvaćeno 36 zemalja, pokazuju kako je Senegal druga zemlja u svijetu po uspjehu u borbi protiv COVID-19.

U izvještaju u kojem se navodi kako je Novi Zeland na prvom mjestu, a kojim su obuhvaćene i zemlje G20, navodi se kako Senegal slijede Island i Danska.

Naime, Novi Zeland ima 100, Senegal 89,3, Island 84, a Danska 82,7 poena.

U izvještaju su analizirane politike testiranja zemalja, paketi finansijske podrške stanovništvu u doba pandemije, izolacija, kontrola granica i obavještavanje stanovništva.

Interaktivni poredak koji biva povremeno dopunjen, bazira se na podacima od 31. decembra do 31. augusta.

U Senegalu su do 10. septembra potvrđena 293 smrtna slučaja, a broj zaraženih dosegao je 14.150.

Međunarodni letovi bili su obustavljeni od 17. aprila do 31. juna, a ranije ublažene mjere ponovo su pooštrene početkom augusta.

Vijesti iz svijeta


NJEMAČKA

Vikendom rade i Nijemci, najviše u jednoj djelatnosti

Više od četvrtine zaposlenih u Njemačkoj, odnosno 27 posto, radi i vikendom. U ugostiteljstvu je ...

03 Svi 2025

PRINC HARRY

Princ Harry otkrio što je najveći kamen spoticanja u njegovom odnosu s obitelji

Princ je dao veliki intervju za BBC News nakon što je izgubio pravnu bitku oko sigurnosti ...

03 Svi 2025

ALEKSANDAR VUČIĆ

Je li Vučiću pozlilo, ili su mu zabranili ulazak u Mar-a-Lago?

Izjavio je to za beogradski N1 bivši jugoslavenski i srbijanski diplomata Nebojša V...

03 Svi 2025