Dnevni.ba - PRELOADER

Slovenija: U zrakoplovnoj nesreći poginuo švedski poduzetnik i političar

12 Ožu 2025


Slovenija: U zrakoplovnoj nesreći poginuo švedski poduzetnik i političar
Slovenija

U zrakoplovnoj nesreći koja se dogodila na području Velike planine u Sloveniji poginuo je Carl Lundström (64) švedski poduzetnik i političar, poznat kao suvlasnik svjetski poznate piratske web-stranice The Pirate Bay.

Do nesreće je došlo u ponedjeljak kada je mali zrakoplov koji je poletio iz Zagreba pao na kolibu na području Velike planine u Sloveniji nakon što je izgubio kontakt s kontrolom leta.

Tijekom očevida spasilačke ekipe uspjele su ući u planinsku kućicu i potvrdile da se unutra nalazi tijelo, a policija je priopćila kako vjeruje da tijelo pripada nestalom pilotu, švedskom državljaninu, ne navodeći njegov identitet.

Iako je očevid obavljen na mjestu nesreće, uzrok nesreće se još ne može potvrditi i  okolnosti će se utvrđivati ​​u idućim danima, a istražitelji su istaknuli kako će istraga biti zahtjevna.

Carl Lundström čiji su identitet objavili švedski mediji suvlasnik je stranice Pirate Bay koja omogućuje korisnicima preuzimanje filmova, serija, glazbe, softvera i drugih digitalnih sadržaja putem BitTorrent protokola. Također bio je i član krajnje desne stranke Alternativa za Švedsku, a podržavao je i razne nacionalističke pokrete, piše Fena.

Crna kronika


Tomislavgrad: Zapalio se kamion sa sjenom

U popodnevnim satima na prometnici između Tomislavgrada i Šuice došlo je do samozap...

20 Ruj 2025

Prijedor - Poginuo vozač automobila u mjestu Gornja Omarska

U mjestu Gornja Omarska juče se u poslijepodnevnim časovima dogodila saobraćajna nesreća u kojoj ...

20 Ruj 2025

Preminula dr. Dina Dizdarević-Špago: Dženaza u subotu u Ljubuškom

U 57. godini života preminula je cijenjena liječnica Dina Dizdarević-Špago, dugogodišnja djelatni...

18 Ruj 2025