U Borcu nakon Levskog imaju za čim žaliti
Nogometaši Borca prikazali su dobru nogometnu predstavu protiv Levskog iz Sofije u pretkolu Lige prvaka, no unatoč igri koja je zadovoljila navijače, nisu uspjeli ostvariti pobjedu. Meč na Gradskom stadionu okončan je s rezultatom 1:1, no ono što ulijeva optimizam je to što je bh. prvak potvrdio kako ravnopravno može igrati protiv bugarskog, pa će odluka o prolasku u naredno pretkolo pasti za šest dana u Sofiji.
Marinović zadovoljan
Od početka banjalučkog susreta Borac je igrao organizirano i disciplinirano, domaći nisu dopustili gostima da nametnu ritam, već su energijom i agresivnim pristupom pokazali jasnu namjeru ostvariti pozitivan rezultat. U više navrata opasno su prijetili pred vratima Levskog, stvarajući situacije koje su mogle donijeti i značajniju prednost.
- Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, kontrolirali sve i bili opasni. Stvarno dobro poluvrijeme. Dobili smo pritisak od početka drugog, znali smo da će tako biti. Desetak minuta je trajao pritisak, nismo uspijevali staviti dugu loptu pod kontrolu i dobili smo gol. Utakmica je potom išla u drugom smjeru, bilo je neriješeno, protivnik je lakše dolazio do posjeda. Rezultat je na kraju aktivan, ostaje druga utakmica, rezimirao je nakon meča trener Borca Vinko Marinović.
Završnih 1:1 ostavlja dojam da obje momčadi imaju za čim žaliti, ali i dovoljno razloga za optimizam uoči revanša. Iako nisu ostvarili trijumf pred svojim navijačima, u Borcu mogu biti zadovoljni prikazanim. Momčad je pokazala kvalitetu, a izvedba protiv renomiranog protivnika potvrdila da u Sofiju neće s bijelom zastavom.
Odluka u Sofiji
Naprotiv, prvak Bosne i Hercegovine dokazao je kako ima kvalitetu tražiti prolaz na gostujućem terenu.
- I prije prve utakmice znali smo da će putnik u naredno kolo biti odlučen u Sofiji. Rezultat je aktivan, moramo dobro odmoriti, analizirati greške i pripremiti pravu taktiku. Nadam se da će nam se oporaviti ozlijeđeni poput Grahovca i Karoline. Perić je već duže odsutan. Ipak, prvo poluvrijeme daje za pravo da možemo igrati protiv Levskog i vjerujemo kako imamo recept za prolazak. Naši navijači napravili su sjajnu atmosferu, nosili su nas, i veliko im hvala za to. Rezultat je 1:1, ali igrači su dali maksimum, borili se za svaki pedalj, rekao je trener Borca.
Uzvrat u Sofiji donijet će odgovor na pitanje tko će u sljedeću rundu kvalifikacija. Borac će morati ponoviti izdanje iz prve utakmice, ali istodobno biti učinkovitiji kako bi dobru igru napokon pretvorio u pobjedu. Nakon prvih 90 minuta jasno je samo jedno – ništa nije odlučeno, a 90 minuta u bugarskoj prijestolnici obećavaju veliku borbu za nastavak europske sezone.
D. A.