Dnevni.ba - PRELOADER

U Kosači premijerno izvedena predstava 'Sjećanje vode'

13 Tra 2025


U Kosači premijerno izvedena predstava 'Sjećanje vode'

MOSTAR - Predstava "Sjećanje vode" u produkciji Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru, premijerno je izvedena u subotu navečer u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače.
Režiju ove dirljive, duhovite i višeslojno ispričane obiteljske drame potpisuje ugledna hrvatska redateljica Nina Kleflin, a mostarska publika nagradila je izvedbu dugotrajnim i snažnim pljeskom, prenosi Fena.

Riječ je o tekstu britanske autorice Shelagh Stephenson, ovjenčanom prestižnom nagradom Olivier za najbolju komediju, koji s mnogo topline i inteligentnog humora tematizira kompleksne obiteljske odnose, nerazriješene emocije i snagu sjećanja. Radnja prati tri sestre koje se okupljaju uoči majčina sprovoda, a kroz njihove razgovore i prisjećanja gledatelji ulaze u emotivno složen svijet obiteljskih veza, djetinjstva i neizgovorenih istina.

- Ovo je tekst koji govori o međuljudskim odnosima, obitelji, tajnama, sjećanjima i velikim životnim zadacima koje svi nosimo sa sobom - istaknula je redateljica Nina Kleflin uoči premijere.

U dojmljivoj glumačkoj postavi, publiku su posebno ganuli nastupi Jelene Kordić Kuret, Nikoline Marić, Ane Franjčević, Mirele Mijačank Kordić, Roberta Pehara i Ive Krešića. 

- Predstava je puna egzistencijalnih pitanja i dubokih unutarnjih borbi, ali sve to ispričano je na šarmantan, topao i dopadljiv način. Nadam se da će potaknuti publiku da se zapita o vlastitim sjećanjima i odnosima - rekla je glumica Jelena Kordić Kuret.

Nikolina Marić dodala je kako joj je tekst posebno značajan jer "potakne čovjeka da promisli o vlastitom životu, o tome koliko su naša sjećanja istinita, a koliko ih sami stvaramo".

Autorski tim čine scenograf i oblikovatelj svjetla Osman Arslanagić, kostimografkinja Vanja Ciraj Džudža te glazbena autorica Ines Prajo.

Prva i druga repriza predstave, planirane u nedjelju 13. 4. i ponedjeljak 14. 4. rasprodane su, a ostao je još vrlo ograničen broj ulaznica za izvedbu zakazanu 23. travnja 2025. godine.

Kultura


Svečano otvorena kulturno-zabavna manifestacija 'Neumsko ljeto 2025.'

NEUM - Koncertom hrvatskog gitariste, kompozitora i aranžera Ante Gele i njegovog benda, na plato...

8 h 52 min

NEUMSKO LJETO 2025.

Svečano otvaranje Neumskog ljeta

Ovogodišnje izdanje kulturno-zabavne manifestacije "Neumsko ljeto 2025." večeras se svečano otvar...

14 Lip 2025

“GLOBALIZACIJA I EUROPA NA RASKRIŽJU: EUROPA OD VOLJE MOĆI DO VOLJE ZA NIŠTA''

U Mostaru predstavljena knjiga Anđelka Milardovića o izazovima suvremene Europe

Knjiga “Globalizacija i Europa na raskrižju: Europa od volje moći do volje za ništa'', autora Anđ...

13 Lip 2025