Vlasnik bara kod kojeg je krenuo požar: Uvjereni smo da je ovo podmetnuto
STANJE u Lokvi Rogoznici, mjestu u kojem je krenuo požar, i dalje je ozbiljno. Iako je glavni val vatre stavljen pod nadzor, područje još nije sigurno za povratak ljudi.
Cesta prema Lokvi Rogoznici je otvorena, no policija poziva na dodatan oprez i moli građane da ne kreću svi istovremeno kako bi se izbjegle gužve. Na terenu su i djelatnici HEP-a koji rade na dalekovodima i nastoje ponovno uspostaviti opskrbu strujom u mjestima koja su ostala bez nje.
Reporter Dnevnika Nove TV razgovarao je s Goranom Lovićem, ugostiteljem kod čijeg je objekta požar počeo. On je situaciju opisao jednom riječju: katastrofa.
"Uvjereni smo da je ovo podmetnuto"
"Počelo je s druge strane ceste, gdje nije bilo ni turista ni ikoga. Smatramo, zapravo uvjereni smo da je ovo podmetnuto, dakle ljudski faktor. Tu je krim-policija, dali smo im snimke s kamera i učinili smo sve da se ovo riješi", rekao je Lović.
Pohvalio je rad policije, vatrogasaca i svih drugih službi te im svima zahvalio. Potvrdio je da mu je dio imovine izgorio i ponovio da je ovo velika katastrofa za omiški kraj.
Duž Jadranske magistrale i dalje su raspoređeni vatrogasci. Na više lokacija vatra još tinja pa je potrebno u potpunosti sanirati požarište i ugasiti sva žarišta.