Zelenski najavio sastanak s Trumpom

UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski najavio je da se idućeg tjedna u New Yorku planira sastati s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom, a susret će se održati na marginama zasjedanja Opće skupštine Ujedinjenih naroda, piše Anadolu.
Ključne teme razgovora
U intervjuu za ukrajinske medije, Zelenski je pojasnio kako će glavne teme razgovora biti sigurnosna pitanja, investicije te vojna suradnja. "Sastanak s američkim predsjednikom Trumpom bit će održan tijekom tjedna visokog nivoa Generalne skupštine UN-a", potvrdio je Zelenski.
Dodatni sastanci u SAD-u
Tijekom svog posjeta Sjedinjenim Američkim Državama, Zelenski je također najavio sastanke s vodećim ljudima zapadnih tehnoloških kompanija i obrambenog sektora. Inače, 80. zasjedanje Opće skupštine UN-a započelo je 9. rujna, a debate na kojima će sudjelovati svjetski lideri održat će se 23., 27. i 29. rujna.