Dnevni.ba - PRELOADER

U travnju više od deset milijuna za dječji dodatak, na isplati 65.850 djece

10 Svi 2024


U travnju više od deset milijuna za dječji dodatak, na isplati 65.850 djece
Federacija

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike obavještava korisnike federalnog dječjeg dodatka da su uneseni nalozi za isplatu dodatka za travanj 2024.  

U skladu s kontinuiranim naporima da se osigura transparentnost i javni uvid u rad i raspodjelu sredstava socijalne zaštite, ministarstvo objavljuje podatke o aktivnostima nadležnih centara za socijalni rad i općinskih službi socijalne zaštite za mjesec april 2024., u kontekstu dječjeg dodatka po federalnom propisu. Tijekom navedenog razdoblja, izdato je ukupno 65.850 pravosnažnih rješenja, čija je ukupna vrijednost 10.307.776,64 maraka, priopćeno je iz Federalnog ministarstva rada i socijalne politike. 

Za travanj izdano je 5.494 rješenja donesenih na osnovu prvi put podnesenih zahtjeva za dječji dodatak, dok je 445 korisnika obnovilo svoje zahtjeve, te nastavilo s korištenjem prava stečenog u prošloj godini.  Iz Ministarstva podsjećaju i da su izmjene i dopune Zakona o materijalnoj podršci porodicama s djecom po kojem se ostvaruje pravo na federalni dječji dodatak spremne, te da će po utvrđivanju od Vlade FBiH ići u parlamentarnu proceduru po skraćenom postupku.

BIH


Buna i Bunica na korak do proglašenja zaštićenim područjem

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je, u ime Grada Mostara, s federalnom ministricom zašti...

4 h 29 min

Scholze vlastima BiH: Institucije poput NUB BiH trebaju jasan zakonski okvir

Frank Scholze, predsjedatelj Izvršnog odbora Konferencije europskih nacionalnih knjižnica ...

4 h 36 min

FOSS4G Europe: Mostar domaćin najveće konferencije o otvorenom softveru za geoprostorne tehnologije

Mostar je ovoga tjedna domaćin skupa Free and Open Source Software for Geospatial (FOSS4G) Europe...

4 h 40 min