Zalihić: Da ima države, odgovorni iz gradske vlasti Mostara bi odgovarali zbog deponije Uborak
Zastupnik DF-a u Skupštini Hercegovačko-neretvanske županije Arman Zalihić oglasio se povodom velikog požara na mostarskoj deponiji Uborak, kritikujući gradsku vlast da snose odgovornost zbog dugogodišnjeg ignoriranja problema spomenute deponije.
Zalihić ističe da je Uborak slika i prilika mostarske vlasti koja je odavno postala opasna po zdravlje građana.
"Šest godina slušamo isprazne priče o planu prilagodbe, sanaciji i zatvaranju ove deponije, a u praksi nije učinjeno gotovo ništa da se ovo pitanje riješi. Mostarska vlast još ima drskosti optuživati građane koji su se pobunili protiv ove ekološke katastrofe, dok istovremeno nezakonito i bez potrebnih dozvola odlaže smeće koje više ne zatrpava ni pijeskom", poručio je Zalihić.
Naglašava da bi odgovorni iz gradske vlasti Mostara trebali odgovarati.
"Da ovdje ima i malo države, odgovorni bi već odavno bili procesuirani za sve što se radi na Uborku. Ovako nas bezbrižno truju i ugrožavaju zdravlje naše djece. I možda upravo u ovim slikama leži odgovor na pitanje zašto u Mostaru ima dvostruko više oboljelih od malignih oboljenja od prosjeka FBiH, iako smo grad bez teške industrije i velikih zagađivača", zaključio je.