Dnevni.ba - PRELOADER

Bećirović sutra u zvaničnoj posjeti Republici Italiji na poziv talijanskog predsjednika

01 Srp 2024


Bećirović sutra u zvaničnoj posjeti Republici Italiji na poziv talijanskog predsjednika
Denis Bećirović

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović boravit će u utorak, 2. srpnja, u zvaničnoj posjeti Republici Italiji na poziv predsjednika Italije Sergia Mattarelle. Riječ je o prvoj zvaničnoj posjeti Italiji predsjedavajućeg Predsjedništva BiH nakon sedamnaest godina, prenosi Fena.

Bećirović će razgovarati s Mattarellom u palati Kvirinale u Rimu, službenoj rezidenciji talijanskog predsjednika.

Tokom posjete Italiji, Bećirović će razgovarati o putu Bosne i Hercegovine ka punopravnom članstvu u EU i NATO-u, kao i o jačanju saradnje Bosne i Hercegovine i Italije.

Zvanična posjeta Republici Italiji, jednoj od vodećih sila EU, nastavak je diplomatskih aktivnosti Bećirovića u svojstvu predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, saopćeno je iz Kabineta Bećirovića.

Politika


Iako za sve druge postoji jasan problem pada zaposlenosti u Federaciji, za ESV nema nikakvih problema

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Gotovo da i nema ekonomskom stručnjaka, ozbi...

30 Tra 2025

HDZ 1990, HNP, HSS I HDS

HDZ 1990, HNP, HSS i HDS dogovorili zajednički izlazak na opće izbore 2026.

Hrvatska demokratska zajednica 1990 (HDZ 1990), Hrvatski nacionalni pomak (HNP), Hrvatska seljačk...

30 Tra 2025

Izetbegović uporno truje odnose s Hrvatima i rehabilitira Dodikovo divljanje

S ovakvom SDA i zahrđalim liderom Bakirom Izetbegovićem teško da će država BiH i Bo&scaron...

30 Tra 2025